Styl boho – definicja i połączenia

W najnowsze trendy modowe bez wątpienia wpisuje się styl boho. Tego typu kreacje zdecydowanie pomagają wyróżnić się w tłumie. O co więc dokładnie chodzi i z czym łączyć tego typu stylizacje? Odpowiemy sobie na te pytania właśnie w tym artykule.

Definicja

Co oznacza styl boho? Pochodzi on od słowa „bohema”. Oznaczało to wyjątkowo kreatywne środowisko artystyczne. Grupa ta nie trzymała się przyjętych norm i miała bardzo awangardowe podejście do życia i sztuki. Wszystko to łączyło się z wolnością i pełną swoboda tworzenia.

Tkaniny

Jeśli chcesz stworzyć boho stylizację to musisz wybrać odzież w naturalnych odcieniach i wykonaną z naturalnych tkanin. Chodzi tu o len, bawełnę, szyfon aksamit, zamsz czy też skórę. Jeśli chodzi natomiast o kolorystykę to poleca się biel, beż, brąz, pomarańcz lub ciemną zieleń. Za stylem boho nie opowiadają się oczywiście wszystkie panie, które uważają, że noszenie futra jest okrutne i nieetyczne. W takiej sytuacji poleca się szeroko dostępne ubrania wykonane ze sztucznego futra.

Ozdoby

Ze stylem boho łączą się wszelkiego rodzaju koronki, szydełka i inne ozdoby. W ten sposób znaleźć można szydełkowe lub koronkowe sukienki, topy, kapelusze i torebki. Jeśli zdecydujesz się na ten styl to na twoich ubraniach i akcesoriach pojawią się koraliki, frędzle czy tez hafty.

Wzory

Boho to eksperymentowanie z wieloma rodzajami wzorów. Najpopularniejsze z nich są kwiaty, a także wzory wywodzące się ze stylu etnicznego. Jeśli zdecydujesz się już na odważne eksperymenty to pamiętaj, aby powiązać je ze względnie neutralnymi przedmiotami, aby zrównoważyć cały strój.

Komfort

Styl boho oznacza przede wszystkim komfort. Ubrania są luźne, miękkie i dobrze na Tobie leżą. Doskonałym przykładem są tutaj dopasowane sukienki maxi.

Połączenia

Staraj się łączyć lśniące i dopasowane ubrania. Nie wszystko co nosisz musi być gładkie. Możesz połączyć lniane koszulki z dopasowanymi spodniami lub spódnicami. Zrobić to możesz także na odwrót. Kiedy nastąpią chłodniejsze wieczory zestaw jeansy z białym topem i swetrem w stonowanym kolorze. W ramach dodatków poleca się tutaj kolorowy szalik. Na na nogi załóż brązowe lub jasnobrązowe botki na stosunkowo niskim, grubym obcasie.

Obuwie

Skoro już weszłyśmy w temat butów to podobnie jak ubrania muszą być one wykonane z tkanin i mieć naturalne odcienie. Przykładem mogą być tutaj sandały rzymianki, które znajdziesz na https://zoio.pl/obuwie/sandaly. W chłodniejsze dni poleca się nakładać kowbojki, botki z grubymi obcasami lub też wysokie buty inspirowane latami 70-tymi.