Alternatywne dodatki – charmsy

Być może któraś z nas znudzona jest już klasycznymi dodatkami do naszych stylizacji. Chodzi mi tu o kolczyki, naszyjniki, czy też pierścionki. Alternatywą mogą okazać się charmsy, którym przyjrzymy się bliżej właśnie w tym wpisie.

Są to bardzo oryginalne rodzaje przywieszek. Na rynku dostępne są zarówno złote jak i srebrne modele. Wybierać można także różne kształty i typy mocowania. Charmsy łączy się najczęściej z bransoletkami. Chodzi tutaj o przewleczenie ich przez wspomniane bransoletki. Tak zwisające wzdłuż dłoni elementy wyglądają bardzo stylowo. Jeśli jednak wolisz oddzielić jeden element od drugiego użyć możesz separatorów.

Co chyba najważniejsze charmsy dostępne są w bardzo wielu wzorach. Wybrać możesz motyw roślinny, ale także znaki sukcesu edukacyjnego, symbole wiary, maskę teatralną, czy też bałwanka będącego jednym z symboli świąt. Szeroki wybór mamy także w przypadku kształtów. Serduszka, kule, obręcze, kwiaty, ludziki czy też literki – naprawdę każda z nas może wybrać coś dla siebie. Charmsy mogą być znakomitym pomysłem na prezent jeśli znasz dobrze upodobania osoby, którą chcesz obdarować.

Okazuje się, że geneza charmsów sięga aż czasów prehistorycznych. Jak tłumaczą eksperci, ludzie pierwotni mieli bardzo wielką potrzebą trzymania rzeczy blisko ciała. Był to dla nich osobisty skarb. Kolejne badana dotyczą czasów Imperium Rzymskiego. Z tego okresu pochodzą liczne ozdoby wykonane z muszli, drewna i kości. Tego typu rzeczy używali pierwsi chrześcijanie. Miały to być symbole ich wiary i jedności.

Ten rodzaj ozdoby bardzo dobrze wspomina sławna autorka książek o Harrym Potterze – J.K. Rowling. Swojego pierwszego charmsa dostała w prezencie kiedy miała pięć lat. „Nigdy nie dostałam nic piękniejszego” – wspomina po latach pisarka. Po wydaniu siódmej książki na temat słynnego czarodzieja, autorka dostała wyjątkowy prezent od swojego wydawcy. Była to bransoletka, która pokryta była złotymi srebrnymi amuletami, które znaleźć można w opowieściach o Harrym Potterze.

Na charmsy uwagę zwraca także dyrektor firmy Duraflex – Phil Edwards. „Te produkty są atrakcyjne dla konsumentów, ponieważ pozwalają pokreślić ich osobowość i wyjątkowość. Istnieje niezliczona liczba kombinacji tego typu biżuterii” – wyjaśnia Edwards. Dalej dodaje, że charmsy mogą być znakomitym dodatkiem do prezentów na gwiazdkę, urodziny, Walentynki lub Dzień Matki.

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie charmsy wydają się bardzo ciekawą opcją. Z chęcią dopasuje je do moich bransoletek. Będę szukać charmsów z motywami roślinnymi. Podobnie jest w przypadku sukienek gdzie zawsze poszukuję tych z motywem kwiatów.