Bez nich nie ma lata – damskie klapki

Latem nasze stopy potrzebują butów, które zapewnią im najwyższy komfort. Idealnym rozwiązaniem są w tej sytuacji klapki. Optymalną opcją są te wykonane ze skóry. Uchroni to nasze stopy przed przegrzaniem. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu typowemu obuwiu na lato.

Do mody wracają klapki na obcasie. Wcześniej były one bardzo popularne w latach 90-tych. Potem przez długi czas traktowane były jako symbol kiczu. Teraz jednak dopasować możesz je do swojej letniej i zwiewnej sukienki. Pasować będą również do jeansów z wysokim stanem. Klapki na obcasie dostępne są w bardzo wielu kolorach. Możesz wybrać czarne, złote czy też pomarańczowe.

W przeciwieństwie do klapek na obcasie stoją oczywiście klapki na płaskiej podeszwie. Nie ukrywam, że wolę właśnie ten model, który zamawiam najczęściej na https://zoio.pl/obuwie/klapki. Nad plastikowymi japonkami zdecydowanie górują skórzane klapki. Jeśli wybierzesz model z rzemykami to możesz dopasować go do swojego stroju kąpielowego. Popularne są także klapki z zakrytymi noskami. Styliści podpowiadają, że latem należy szukać minimalistycznych rozwiązań. Bardzo często, aby wyglądać stylowo wystarczy nałożenie jeansowych szortów, topu i klapek. Rozwiązanie to zaleca się szczególnie w przypadku skórzanych klapek.

Kolejnym pomysłem mogą być klapki ortopedyczne. Chociaż kiedyś uważane były za obciachowe, to teraz stanowią dodatek bardzo wielu letnich zestawów. Profilowana wkładka, którą posiadają zagwarantuje Ci, że unikniesz odcisków. Pamiętajmy, że klapki ortopedyczne nie muszą kojarzyć nam się jedynie ze szpitalnym obuwiem. Wybierz stylowy kolor lub wzór, aby stworzyć elegancką letnią kreację. Dopasuje do nich sweterek oversize albo lekkie spodnie.

Jeśli piszę już o klapkach, to chciałabym wspomnieć o marce, która popularna była szczególnie w latach 90-tych. Chodzi mi o klapki Kubota. Może to was zaskoczy, ale ten produkt przeżywa właśnie reaktywację. Docelowo w nowych klapkach będzie można bez wstydu wychodzić na ulicę, a nie odwiedzać jedynie baseny. Dostępna jest kolekcja przeznaczona specjalnie na piłkarski mundial, który rozpocznie się już za kilka dni.

Wśród zagranicznych produktów należy zwrócić uwagę na klapki firmy Birkenstock. Te modele pokochały takie gwiazdy jak Heidi Klum, Ashley Olsen czy też Drew Barrymore. Aby jeszcze bardziej przekonać Cię do tej marki wspomnę, że klapki Birkenstock ukazały się sesji zdjęciowej jednego z wydań Vogue UK.

Myślę, że ten wpis jest dobrą przypominajką dla wszystkich pań, które nie na lato nie kupiły jeszcze swojej ulubionej prasy klapek. Już teraz jest gorąco, a może być tylko gorzej ;).