Letnia alternatywa dla obcasów – sandały na koturnie

Wybór butów na lato to nie zawsze łatwa sprawa, szczególnie kiedy nie mamy ochoty nakładać szpilek. Na szczęście w takim przypadku alternatywą są sandały na koturnie. Tak jak każdy inny rodzaj sandałów świetnie sprawdzają się w czasie letnich upałów.

Kilka słów wstępu

Na samym początku warto zaznaczyć, że sandały na koturnie to żadna nowość, ponieważ znajdują się wśród modowych trendów już od kilku sezonów. Dzięki swojej klasie stanowią nieodłączny element damskiej garderoby. Są świetną alternatywą dla obcasów, ponieważ nie męczą stóp tak jak szpilka. Bardzo często panie nie chcą stracić dodatkowych centymetrów kosztem wygody. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ obcasy potrafią wydłużać naszego nogi przez co są zgrabniejsze. Pamiętajmy również o tym, że obcasy sprawiają, że wyglądamy bardziej seksownie. Wszystko to wpływa na to, że sandały na koturnie to dużo praktyczniejsza i wygodniejsza opcja. Koturn jest mocno zbudowany i zbity co wpływa na to, że jest stabilniejszy niż zwykły obcas. Tego typu oraz innego rodzaju sandały znaleźć możesz na https://zoio.pl/obuwie/sandaly. Szeroki wybór sprawi, że na pewno znajdziesz tam dla siebie odpowiednie buty.

Dlaczego sandały są idealne na lato?

Ponieważ są przewiewne, wygodne i pasują niemal do każdej innej części garderoby. Tak jak wszystkie inne buty mają jednak niestety również swoje wady. Wróćmy konkretnie do sandałów na koturnie. Posiadają one podwyższoną podeszwę, która pozwala uzyskać podobny efekt co szpilka. Koturn jest jednak dużo bardziej komfortowy. Wyróżnić można kilka tego rodzaju sandałów. Mowa tutaj o gladiatorkach zwanych także rzymiankami, espadrylach czy też sandałkach z metalicznymi paskami. Konkretny model uzależniony jest od platformy oraz kombinacji pasków, które oplatają stopę.

Rzymianki/gladiatorki

Myślę, że ten bardzo oryginalny rodzaj sandałów ma w swojej szafie większość z nas. Swoją nazwę przyjęły od butów, które nosili ludzie żyjący w czasach Imperium Rzymskiego. Buty te charakteryzują się wieloma paskami, które krzyżują się na śródstopiu. Wyglądają one znakomicie w omawianej w tym artykule wersji na koturnie. Wśród kolorystyki cały czas najbardziej popularna jest klasyka czyli brąz i czerń. Gladiatorki pasować będą do zwiewnej letniej sukienki czy też jeansowych szortów.

Inna opcja – wiązane sandały na koturnie

Hitem okazują się sandały na koturnie, które posiadają wstążkę wiązaną na kostce. Nawiązuje to do stylu panującego jeszcze w latach 50-tych. Wtedy to obuwie na obcasie nosiło się do rozkloszowanych sukienek, które najczęściej miały pastelowe kolory. Podeszwa takich butów podobna jest do tej, które mają espadryle, czyli wykonaną ze sznurków.