Musztardowy sweter – zbuduj swoją stylizację idealną tej jesieni

Swetry to podstawowe ubranie damskie na zimne pory roku – bez nich nie da się przebrnąć w zdrowym stanie przez chłodne pory roku. Jednak w przypadku jesieni rządzi konkretny model swetra damskiego – w kolorze musztardowym. Sprawdź co pasuje idealnie do tego elementu ubrania!

Musztardowy sweter to jeden z najbardziej bestsellerowych i popularnych części w damskiej szafie. Niezwykle łatwo go dobrać do innych ubrań – jedynie wystarczy Tobie wiedzieć jedną cechę tego koloru, aby zbudować idealną stylizację na jesień. Czytaj dalej by sprawdzić co może przyciągnąć wzrok do Twojej stylizacji z otoczenia.

 

Musztardowy kolor w swetrze damskim – dla kogo on najlepiej pasuje?


Należy pamiętać i mieć na uwadze, że musztardowy odcień należy do tzw. ciepłych barw. Świadczy o tym fakt, że leży w kole barw po stronie ubrań damskich ze złotym odcieniem. Oznacza to, że kobiety, które należą do tzw. jesiennego typu urody, będą czuć się i wyglądać w nim najlepiej.

Typ urody jesień to kobiety, które mają jasną lub brzoskwiniową cerę o ciepłym odcieniu, bardzo częstą wrażliwą na promienie słoneczne. Kobiety o takim typie urody bardzo często mają piegi na swojej twarzy. Do tej urody należą brunetki, ale także panie o rudych włosach. Oczy takich kobiet są zwykle brązowe, piwne, bursztynowe, ale także pasować do tej urody mogą zielone. Pamiętać należy, że jesień to typ przygaszony, ciepły. Różni się od drugiego ciepłego typu urody wiosny tym, że panie o urodzie jesień, że na ich policzkach nie występują często charakterystycznych rumieńców na twarzy.

Wiele wizażystek dzieli ten typ na tzw. jesień prawdziwą, ciepłą (zwaną często intensywną), a także stonowaną (często nazywaną łagodną). W tym wpisie nie będziemy skupiać swojej uwagi na rodzaje urody jesiennej. Warto jedynie dodać, że kobiety o innych rodzajach urody powinny zrezygnować z tego odcienia żółtego i wybrać inny do swojej kreacji.Musztardowy sweter – jakie kolory będą świetnie pasować do tego ubrania?


kobieta trzymająca gazetę pod pachą i termos w rękuDopasuj do musztardowego swetra kolory ziemi – brązy, beże, a także zielenie.

W przypadku brązowego koloru warto postarać się o ciemny odcień spodni damskich, np. stonowany kolor brązu, orzecha laskowego, masła orzechowego, a także karmelu i bursztynu itp. By wyróżnić swój sweter możesz wybrać spodnie rurki o kolorze gliny lub grafitu. Świetnym wyborem mogą się także okazać spodenki o kolorze miedzianym, rudym i rdzawym.

W cielistych odcieniach warto spróbować ubrań w kolorze piaskowym oraz słomkowym. Pamiętaj jednak, że jasny dół kreacji w postaci spodni lub spódnicy damskiej, może poszerzyć optycznie Twoją figurę. Jeśli obawiasz się, że kreacja może Ciebie pogrubić lub być przy tych odcieniach mdła to zastosuj te kolory jedynie do akcesoriów.

Zielenią, która najlepiej pasować będzie do takiego swetra damskiego to na pewno kolor khaki i tzw. moro. Jeśli wolisz bardziej intensywny kolor to na pewno oliwkowy może być w tym wypadku odcieniem wartym uwagi.

W przypadku natomiast czerwieni zastosuj modny kolor marsala.