Na sportowo (ale stylowo) latem – jak to zrobić?

Latem królują często sportowe stylizacje. Wynika to oczywiście z tego, że pozwalają nam one czuć się swobodnie i lekko. Pozostaje więc tylko dopasować sportowe elementy do pozostałych części damskiej garderoby.

Oczywiście to zadanie nie zawsze jest łatwe. Przecież chcemy wyglądać także elegancko w czasie treningów i innych sportowych aktywności. Potrzebne są więc ubrania wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów takich jak bawełna. Dzięki temu nasze ciało będzie mogło swobodnie oddychać. Nieodłącznym elementem wakacyjnej i sportowej garderoby muszą być więc damskie spodnie dresowe. Poleca się, aby były one w jasnych kolorach. Należy unikać ciemnych barw, które nie tylko powodują przyciąganie promieni słonecznych, ale również sprawią, że będziemy się czuć przytłaczająco.

Ta część damskiej garderoby została wymyślona już w latach 20-tych ubiegłego wieku. Pierwotnie spodnie dresowe miały prosty krój i były wykonane z szarego dżerseju. Na początku powstawały jedynie na potrzeby sportowców, którzy dzięki ich komfortowi mogli oddawać się bez problemu swoim dyscyplinom. Jeśli któraś z was będzie chciała postawić na klasyczny look to może połączyć wspomniane spodnie z koszulą i lakierowanymi szpilkami.

W lecie możemy pozwolić sobie na wiele aktywności sportowych. Która z nas nie lubi pojeździć rowerem, uprawiać joggingu czy też pojeździć na rolkach (to ostatnie oczywiście już może niekoniecznie w każdym wieku;)). Jakie elementy ubioru sprawią, że będziemy czuć się komfortowo? Na pewno będą to damskie szorty. Wybierzmy naszą ulubioną kolorystykę i wzór, aby cieszyć się stylowymi krótkimi spodenkami. Jeśli wolisz bardziej stonowaną stylizację to do swoich gładkich szortów dobrać możesz wzorzystą koszulkę. Kapelusz, sandałki czy też okulary przeciwsłoneczne to inne elementy, które również z powodzeniem możesz połączyć z szortami. Najważniejsze jest, abyś w każdej wakacyjnej sytuacji mogła czuć się swobodnie.

Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że sportowy styl nie jest stosowany już tylko na siłowni. Przypominają nam o tym często największej sławi projektanci. Sportowy styl odpowiednio skomponowany z innymi elementami pozwoli nam stworzyć look, który będzie wyrażał naszą osobowość. Wspomniane damskie dresy połącz z espadrylami, słomianą torbą i luźną koszulą. Tak ubrana będziesz mogła udać się na letni spacer czy też spotkanie ze znajomymi.

Jestem przekonana, że teraz będziesz znała już odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego wpisu. Lato jest taką porą kiedy postawienie na komfort jest po prostu nieodłączną kwestią.