Obuwie damskie – najczęściej popełniane błędy

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś wybrać obuwie damskie, z którym później miałaś problemy. To niestety problem bardzo wielu kobiet. Jakie są więc najczęściej popełniane błędy w czasie zakupów?

Zły romiar

Tak, to niestety bardzo smutna prawda. Błędy są popełniane nawet w przypadku rozmiaru butów. Najczęście dochodzi do tego w czasie zakupów robionych przez internet. Wtedy powinnyśmy się kierować długością wkładki, a nie rozmiarem obuwia. Jeśli wkładka obuwia ma rozmiar 22 cm to bezpiecznej jest kupić te z wkładką 22,5 cm. Zdarza się, że zaraz po wejściu do sklepu stacjonarnego widzimy nasze wymarzone buty. Problem pojawia się kiedy okazuje się, że nie ma modelu w naszym rozmiarze. Wtedy najczęściej kupujemy buty o rozmiar za duże lub o rozmiar za małe. Później jednak cierpimy. W butach nie tylko musi być nam wygodnie, ale muszą one także dobrze leżeć ładnie na stopie.

Wybierz jakość, a nie podróby

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze obuwie będzie najwyższej jakości to kupujmy tylko uznane marki nawet jeśli nie należą one najczęściej do najtańszych. Wiele pań decyduje się jednak pójść na skróty i wybiera podróbki, które na pierwszy rzut oka wydają się wyglądać przyzwoicie. Szybko niszczące się buty dają nam jednak do zrozumienia, że nie podjęłyśmy dobre decyzji. Każda z nas chce się czuć wyjątkowa w swoim obuwiu, a podróbki z pewnością tego nie zapewnią.

Dobieraj z głową

Niestety nie każda z nas jest dobrą stylistką. Chodzi mi tutaj o błędne łączenie obuwia z pozostałymi elementami naszej kreacji. Główny problem stanowią tutaj buty sportowe. Musimy umiejetnie odróżniać kiedy możemy ich używać. Kiedy udajemy się na jogging czy też siłownię to jak najbardziej możemy je nakładać. Kiedy jednak okazja jest bardziej formalna to nie dobierajmy ich do zwiewnych letnicj sukienek. Wszystko ma swoje odpowiednie przeznaczenie i musimy o tym pamiętać.

Oceń swoją sylwetkę

Kolejną ważną kwestią jest nasza sylwetka, do której musimy dopasować nasze buty. Zazwyczaj przyglądamy się jedynie czy dane buty spełniają najnowsze trendy modowe. Problem jednak w tym, że nie każde obuwie będzie pasować do naszej sylwetki. Jeśli kobieta ma okrąglejsze kształty to będzie dobrze wyglądać w butach na grubym i masywnym obcasie. Z kolei cienkie obcasy przeznaczone są dla pań o szczupłych i filigranowych figurach.

Teraz już na pewno będziecie wiedziały jakich błędów nie popełniać przy kupowaniu obuwia. Lepiej najpierw jest dwa razy się zastanowić, aby podjąć decyzję, której później nie będziemy żałować.