Ubiór na chrzest i komunię

W jednym niedawnych wpisów poruszyłam temat ubioru odpowiedniego do teatru i filharmonii. Teraz z kolei chciałabym opisać stroje na kolejne wyjątkowe okazje. Będą to chrzest i komunia. Musimy ubierać się stylowo także z szacunku do dzieci, które są głównymi bohaterami tych wydarzeń.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby nasza elegancja była praktyczna. Bardzo często zdarza się, że wytwornie ubrane panie mają problemy ze złapaniem równowagi na zbyt wysokich obcasach. Nie potrafią również zrobić normalnego kroku ze względu na zbyt obcisłą spódnicę. Muismy więc ubrać się ładnie, ale tak żeby równocześnie czuć się również komfortowo.

Komunia i chrzest to ważne uroczystości kościelne. Trzeba więc dopasować odpowiednio swoją stylizację do powagi i miejsca. Najpierw powinnyśmy zastanowić się nad długością naszej sukienki lub spódnicy. Muszą one sięgać delikatnie przed kolano lub też delikatnie za nie. Nie ma mowy o spódniczce mini lub też sukni sięgającej do kostek. Idealnym pomysłem będzie więc tu sukienka midi.

Dalej możemy przejść do dekoltu. Przy okazji chrztu i komunii powinien on być niewielki – szpic lub łódka. Nie możemy przesadzaż z jego głębokością, ponieważ mamy do czynienia z uroczystościami kościelnymi.

Przy wyborze naszego stroju musimy zwrócić uwagę na to jaki wybieramy fason. Dopasujmy go do naszej sylwetki, aby podkreslić walory naszego ciała. Jeśli poradzimy sobie dobrze z tym zadaniem to będziemy dążyć do ideału, a więc figury klepsydry.

Przy okazji chrztu i komunii zawsze wykonywane są zdjęcia grupowe. W tym miejscu warto jest więc poruszyć temat kolorystki naszej kreacji. Nie może być ona zbyt darwna, aby nie wyróżniać się niepotrzebnie w tłumie. Idealnym rozwiązaniem będą tu gładkie tkaniny. Na chrzest i komunię poleca się kolory jasne, stonowane czy chociażby pastele.

Kolejną kwestia są dodatki. W celu ich dobrania możesz zerknąć na https://zoio.pl/dodatki. Idealną torebką będzie z pewnością kopertówka. Wystarczy ona z pewnością do schowania najpotrzebniejszych rzeczy. Zaleca się, aby nasza biżuteria była niekrzykliwa, a elegancka. Delikatna bransoletka lub elegancki zegarek to z pewnością odpowiednie rozwiązania.

Ważne jest to, aby nie kupować ubrań, które służyć nam będą tylko przez jeden wyjątkowy dzień. Warto zadbać o to, aby naszą kreację wykorzystać później także np. do pracy. Postawmy więc na klasyczną sukienkę. Zmieniając odpowiednio dodatki będziemy mogły wykorzystać ją później na różne inne okazje.

Mam nadzieję, że tym wpisem ułatwiłam wam wybór kreacji na chrzciny lub komunię. Powtórzę to co napisałam na początku: musi być elegancko, ale również komfortowo.